close icon
page-title
Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa
Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Wielka Brytania, Stany Zjednoczone
 • Reżyser: Walt Disney Pictures

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa CDA HD • Lektor PL • Gdzie obejrzeć?

star7.1
10254Ocen
date2005
loader

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa Recenzje

 • avatar

  IziMovie1

  |13 godziny temu
  Zasługuje na miano jednej z najlepszych pozycji w swojej kategorii. Obowiązkowy punkt programu!
 • avatar

  GoldenAgeGuru

  |5 dni temu
  film fajny ale reklam dużo, ale i tak jak na to ze za free to przeboleje
 • avatar

  BingeBuddy

  |7 dni temu
  oglądam jednocześnie to i Akademia Pana Kleksa leci na drugim ekranie bo kolega mówi że to gniot
 • avatar

  Bacha

  |8 dni temu
  Wciąga ale ciekawe kiedy zamkną tą stronkę...wydaje się być zbyt idealna
 • avatar

  SerialowaZuza

  |8 dni temu
  XD dla ludzi co nie czają jak oglądać i tylko narzekają
 • avatar

  K-DramaKween

  |10 dni temu
  głupota ludzka nie zna granic - to o tobie jak nie wiesz jak odpalić film po prostu
 • avatar

  IndieInnovator

  |14 dni temu
  Zaje….. fajny :)

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa Obsada

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa Trailer

Spis treści

Gdzie można obejrzeć cały film online?

Jeśli szukasz sposobu na obejrzenie kultowej już Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa online, masz kilka opcji. Jedną z nich jest odwiedzenie portalu cda-hd.net, gdzie film ten jest dostępny w całości z lektorem i napisami w języku polskim. Nie jest to jednak jedyne miejsce, w którym można cieszyć się tą niezwykłą przygodą.

Popularne serwisy VOD

Wiele popularnych platform streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime Video czy Player.pl, ma w swojej ofercie Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa. Za niewielką opłatą możesz uzyskać dostęp do tej i wielu innych produkcji oraz cieszyć się wysoką jakością obrazu i dźwięku.

Image Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa film online

Jak rozpoczęła się niezwykła przygoda rodzeństwa w Narnii?

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa to ekranizacja bestsellerowej powieści C.S. Lewisa o tej samej nazwie. Film przenosi widza do czasów II wojny światowej, gdy rodzeństwo Pevensie – Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja – zostaje ewakuowane z Londynu na wieś. Tam, w domu ekscentrycznego profesora, dzieci odkrywają przejście do magicznej krainy Narnii, ukryte w starej szafie.

W Narnii, niegdyś pięknej i zamieszkanej przez mityczne stworzenia, panuje jednak okrutna zima spowodowana klątwą Białej Czarownicy. Rodzeństwo musi stawić czoła temu wyzwaniu i przy pomocy dobrodusznego Lwa Aslana podjąć walkę o wyzwolenie Narnii spod jej władzy.

Kto stworzył tę niezwykłą historię?

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa to dzieło Walta Disneya i wytwórni Walden Media. Film wyreżyserował Andrew Adamson, znany między innymi z pracy nad animacją Shrek. Scenariusz został oparty na powieści C.S. Lewisa, jednego z najsłynniejszych pisarzy fantastyki XX wieku.

W rolach głównych wystąpili:

Co czyni Lwa, Czarownicę i starą szafę wyjątkowym dziełem?

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa to film, który wyróżnia się na tle wielu innych produkcji dziecięcych i familijnych. Przede wszystkim zachwyca swoją bogatą oprawą wizualną, która wiernie oddaje magiczny klimat Narnii opisany w książce. Krajobrazy tej fantastycznej krainy są oszałamiające, a efekty specjalne na najwyższym poziomie.

Równie imponujące są kreacje aktorskie, szczególnie Tildy Swinton jako mrocznej i bezwzględnej Białej Czarownicy. Jej przeciwwagę stanowi ciepły i potężny głos Aslana, któremu użyczył Liam Neeson. Młodzi odtwórcy ról rodzeństwa Pevensie dobrze wypełniają swoje role, przekonująco ukazując ich przemianę z zwykłych dzieci w bohaterów.

Image Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa 2005

Dlaczego ta ekranizacja przypadła widzom do gustu?

Kluczem do sukcesu Opowieści z Narnii był fakt, że reżyser i twórcy z szacunkiem podeszli do literackiego pierwowzoru. Zachowali wierność uniwersum C.S. Lewisa, jego przesłaniu i warstwie alegorycznej, jednocześnie tworząc atrakcyjne widowisko filmowe. Efekt finalny to idealny balans pomiędzy magią książkowego oryginału a wysokobudżetową, widowiskową rozrywką.

Dzięki temu Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa przypadły do gustu zarówno miłośnikom książki, jak i widzom poszukującym ciekawej filmowej przygody. Produkcja trafiła też doskonale w potrzeby rodzinnej rozrywki, dostarczając solidnej dawki emocji, humoru i wzruszeń.

Co sprawia, że warto ponownie przenieść się do Narnii?

Nawet jeśli już kiedyś obejrzeliśmy Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa, warto po pewnym czasie do niej powrócić. Jest to po prostu wspaniała, ponadczasowa rozrywka, która nie traci na atrakcyjności. Ponowny seans pozwoli na nowo przeżyć emocje towarzyszące przygodzie rodzeństwa Pevensie w fantastycznym świecie Narnii.

Dobrym pretekstem do rewizji może być chęć zanurzenia się w klimacie książkowego oryginału lub wprowadzenie młodszego pokolenia w tajemnice tej opowieści. Zobaczenie tej produkcji w domowym zaciszu, na przykład na portalu cda-hd.net gdzie Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa są dostępne za darmo, to doskonała okazja do spędzenia wyjątkowego, filmowego wieczoru w gronie rodziny lub przyjaciół.

Podobne filmy do Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 10254

Udostępnij